thumb_IMG_4422_1Trnavský šermiarsky cech vyhlasuje nábor nových členov do svojich radov. Vek nad 15 rokov a dobré fyzické zdravie sú podmienkou. Nábor  v prípade väčšieho záujmu bude prebiehať formou výberu spomedzi prihlásených uchádzačov na základe ústneho rozhovoru a prvého skúšobného tréningu. Počet prijímaných ľudí je obmedzený na cca. 10. Predchádzajúce skúsenosti so šermom alebo iným bojovým umením sú veľmi vítané. Termín náboru je  4.10.2010 o 19:00  na ZŠ Bottova. Prihlásenie e-mailom na Táto adresa je chránená pred robotmi nevyžiadanej pošty. Ak ju chcete vidieť, musíte mať povolený JavaScript. .

Tréningy nováčikov budú prebiehať dvakrát do týždňa: pondelok  a štvrtok o 19:00 na ZŠ Bottovej v Trnave. Dĺžka tréningov je 2 hodiny. Ak záujemcovia preukážu svoje odhodlanie a zručnosti, budú sa môcť účastniť aj tretieho tréningu a víkendových seminárov. Členovia budú trénovať zaobchádzanie hlavne s dlhý mečom. Postupne sa môžu zoznámiť aj tesákom, dýkou a naučíme ich aj základom zápasu. Ukážeme im, že zabudnuté európske bojové umenie – Kunst des Fechtens je na špičkovej úrovni a konkuruje, či dokonca prevyšuje šermiarske umenia z Ázie.  

Popri fyzickom tréningu budeme zverencov učiť pozitívnemu postoju k histórií a kultúre európskej spoločnosti. Všedná tréningová prax bude doplnená rôznymi poznávacími výletmi zameranými na komplexné rozvíjanie osobnosti. Preberaná látka vychádza z majstrov línie Johannesa Lichtenauera a trénuje sa iba v bojovej a nescénickej podobe. Tento nábor nie je vhodný pre ľudí, ktorí očakavajú divadelný šerm a pobehovanie po festivaloch historického šermu.

Výstroj začiatočníka

Všetko vybavenie pre začiatočníka sa bude zapezpečovať priamo cez skupinu a bude nutné si ho zaobstarať v prvých týždňoch trénovania.

  • drevený, bambusový meč (cca.  20 Eur)
  • maska (cca. 110 EUR)

Neskôr v priebehu roka podľa možností prejde nováčik na oceľový meč  v cenne približne 200 Eur.

Kontakt

Mapka