Galéria

Galéria

Tyrnhaw 2013

Galéria fotiek z tretieho ročníku HEMA víkendu v Trnave, ktorý sa uskutočnil 18.-20. októbra 2013 v počte 94 účastníkov. Ďakujeme všetkým za účasť a vynikajúce atmosféru.

 
Turnaj dlhého meča, Rybnik 2012, Poľsko

Záznam finálovych zápasov v turnaji dlhého meča 20.5.2012. Anton Kohutovič vs. Jan Chodkiewicz, Symon Chlebowski, Michał Pajda (uplne tesný zapas).

 
Tyrnhaw 2011

IMG_8460

Galéria fotiek z prvého ročníku HEMA víkendu v Trnave, ktorý sa uskutočnil 22.-23. októbra 2011 v počte 96 účastníkov. Akcia sa nám vydarila podľa našich predstáv, aj keď je veľa toho čo sa dá vylepšiť. Report si budete môcť prečítať už čoskoro. Dúfame, že to nebol zároveň ročník jediný. 

 
DreynEvent 2011

GladiatoriV dňoch 11.-13. 2. 2011 sme sa zúčastnili tradičného podajatia skupiny Dreynschlag — Dreynevent vo Viedni. Ako aj minulý rok, musíme uznať, že organizačne bola akcia na veľmi vysokej úrovni aj napriek rekordnej účasti viac ako 250 ľudí. Program tohto roku začínal už v piatok ráno a prebiehal až do nedeľňajšieho popoludnia.

 
Juraj Rehuš

BauwerwehrVýrobky od vynikajúceho kováča a výrobcu zbraní Juraja Rehuša patria k tým najdetailnejšie prepracovaným kusom v našich zbierkach. Špecializuje sa najmä na tesáky a zaujímavejšie zbrane mimo bežnej sériovej výroby. 

 
ŚKUNKS 2010

SKUNKS 2010 - RingenV dňoch 22-23.05. 2010 sme sa zúčastnili šermiarskej akcie klubu Vectir Gliwice nazvanej možno trochu recesisticky ŚKUNKS (Śląskie Konfrontacje Utraconych Nauk Kunsztu Szermierczego, mesto Rybnik). V Poľsku sa podobné akcie organizujú každý štvrťrok striedavo rôznymi klubmi združenými pod hlavičkou asociácie FEDER.

 
Zwerchhau, absetzen a nachraissen

nachraissenNaše druhé tréningové video zachytáva treningové drily a cvičenia podľa učenia majstra Lichtenauera. Tentokrát sa zamierame na zwerchhau, abzetzen a nachraissen s pridruženými technikami

 
Dreynschlag Event 2010

Dreynschlag EventCez víkend 5-7.2 sme sa v trojici Martin Tibenský, Tomáš Sirný a Anton Kohutovič zúčastnili šermiarskej akcie Dreynschlag Event 2010 vo Viedni. Akciu organizovala domáca skupina Dreynschlag a patrí už k zabehnutým HEMA udalostiam roku. Hlavnou motiváciu našej účasti bolo nahliadnuť osobne na úroveň šermu západnejšie od našich krajov.

 
Zornhau a pridružené techniky

Zornhau videoTréningové video skladajúce sa z cvičení a šermiarskych techník, ktoré tvoria základ našej osnovy pri cvičení Zornhawu a jemu prislúchajúcich techník Lichtenauerovho Kunst des Fechtens - umenia šermu dlhým mečom. Zornhau ort, bis sterker, nym nyder, oben abnehmen, duplieren a mutieren.

 
Seminár dlhého meča 12-13.12. 2009

Halbschwert technikyCez víkend 12-13.12 sme mali opäť spoločný dvojdňový seminár spolu so skupinou Sigismund z Košíc. Program bol venovaný predovšetkým šermu langschwertom (dlhému meču) ale našli sme si aj čas na prednášku a cvičenie zápasu pod velením Ľuba Oreniča.

 


Posledné pridané

Komentáre